בריכות נוי

בריכות נוי וכיצד הם תורמות להרגשה שלנו?

אם נתקלתם במושג בריכת נוי ולא בדיוק ידעתם למה הכוונה, אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.
בריכת נוי, היא למעשה בריכה מלאכותית. כזאת שנוצרת על ידי תכנון מעמיק, ומטרתה לשמש כחלק בלתי נפרד מהנוף ועיצובה תורם רבות למראה הכללי של החלל בו היא נמצאת.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, בריכות הנוי אמנם הופכות פופולאריות יותר ויותר ככל שהזמן עובר, אך למעשה הם נמצאות אתנו כבר אלפי שנים, כאשר בהיסטוריה העתיקה, הן שימשו גם לרחצת הגוף.

בעידן הנוכחי, את בריכות הנוי נהוג למצוא בגינות ציבוריות, כאלו שהעיריות המקומיות השקיעו רבות בפיתוחן וגם במבנים רבים של בנייני משרדים.

כאמור, עם עליית הפופולאריות של בריכות הנוי והפיכתן לחלק עיצובי משמעותי, שימושם גם בבניינים פרטיים ומבנה מגורים צובר תאוצה.

בריכות הנוי נותנות מראה טבעי של מעיין מים מלא חיים. ניתן לעצב אותם גם כנחל עוצר נשימה. מעבר ליופי שבבריכות אלו, הרעש של זרימת המים יוצר אפקט מרגיע ונעים ונותן תחושה אמיתית של טבע.

בבריכות רבות, קיים שימוש בדגים שמשדרגים את הבריכה. לרוב, הדגים אשר יאכלסו את הבריכה יהיו במגוון צבעים על מנת להשלים תמונה צבעונית ונעימה לעין.

הדגים הנפוצים בבריכות אלו הם: דגי קומט צהוב, דגי קומט כתום, דגי שליר, המור אלבינו ועוד רבים וטובים, שמשדרגים את המראה והחיסרון היחיד שלהם, הוא שאתם עלולים להתמכר ולבהות שעות בבריכה.

תכנונה של בריכת נוי דורש מחשבה מוקדמת וירידה לפרטי פרטים. יש לבחור היטב את מיקום הבריכה. חשוב לדעת, כי יש למקם את הבריכה באזור אליו קרני השמש לא יגיעו באופן ישיר. חשוב לוודא כי באזור הבריכה קיים ברז למילוא המים, וכמובן נקודת חשמל על מנת להפעיל את התאורה שבבריכה, אלמנט חשוב, היוצר אפקט מרהיב במיוחד בשעות החשוכות של היום.

קיימות מספר אפשרויות לעיצוב הסופי של הבריכה ויש להקפיד כי החומרים בהם היא נבנית הם איכותיים ועמידים לאורך זמן, במיוחד מול תנאי מזג האוויר. ניקוי הבריכה הוא תהליך די פשוט, שלא אמור לגזול מכם זמן רב, אך אסור להקל בו ראש.